• 0342 338 90 90 - 0552 440 27 90 - 0538 056 54 44
 • bilgi@sevimceriay.com.tr
 • Binevler Mah. Abdulkadir Aksu Blv. No:47/A (Rasaf yolu üzeri Tramvay durağı civarında) Şahinbey/ Gaziantep

Mona Lisa Touch Laser

 • Mona Lisa Touch Laser


  LAZERLE VAJİNA DARALTMA (VAJİNAL REJUVENASYON-VAJİNA YENİLEME )

  Son yıllarda kadınlar arasında oldukça popüler olan ve rağbet gören ameliyatsız vajina daraltma işlemi cerrahi bir işlem olmadığı için  riskleri oldukça az ,hasta tarafından kolayca tolore edilen ,anestezi gerektirmeyen ağrısız ve kansız ileri teknolojili işlemlerdir.

  Lazerle vajina daraltma  işleminde vajina içerisine uygulanan lazer ışınları sayesinde bu bölgede  kan akımının arttırılması  , kollajen dokusunun uyarılması ,yeni kollejen dokusunun sentezinin sağlanması  sonucunda vajinada sıkılaşma sağlanır.Lazerle vajina daraltma işlemi  idrar torbasında  sarkma yoksa idrar kaçırma sorunu olan kadınlarda  faydalı sonuçlar vermektedir.

  Lazerle yapılan vajinal gençleştirme işleminde  vajinanın tümü sıkılaştırılmaktadır.  

  Lazerle vajinal daraltma işlemi herkes için uygun mudur ?
  Özellikle normal doğum yapmış ve buna bağlı olarak vajinasında aşırı genişlik olan,idrar torbası ve barsak sarkması yaşayan ,eski doğumlara bağlı  olarak genital bölgesinde  hoş olmayan dikiş izleri olan kadınlarda vajina ve dış genital bölgenin  ameliyatla estetik olarak düzeltilmesi ,yani ameliyat daha uygun bir yaklaşımdır.

  Lazerle vajina daraltma ortalama 30 dakika sürer .Ağrısız bir işlem olup genel ve lokal anesteziye ihtiyaç duyulmaz.Kanama ve enfeksiyon gibi riskleri de bulunmaz.Vajina içerisine bir prob yardımı  ile verilen  ışınlar sayesinde tüm vajina çepeçevre sıkılaşır.
  İşlemden hemen sonra banyo yapılabilir. Günlük yaşantıya dönmekte bir kısıtlılık yaratmaz. 
  Genellikle tek uygulama yeterlidir.Bazı durumlarda 1 ay sonra 2. uygulama gerekebilir. Uygulamanın daha etkili olabilmesi için  2 yılda bir  tekrarlanmasını önerenler de vardır.
  İdrar kesesinin altındaki bağ dokusu da güçlendirildiği için hafif türdeki idrar kaçırma sorunları da giderilebilmektedir.
  Olumlu etkiler 4 ile 6 hafta arasında görülmeye başlar.

  Vulvar Whitening(Genital Beyazlatma)

  Vulvar Gençleştirme(rejuvenizasyon)

  Genital bölge değişik nedenlerden dolayı zamanla esmerleşme, bölgesel veya geniş renk koyulaşması, siyahlaşma, özetle kararma sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır.
  Bu tür durumlarda lazer hem büyük dudaklara hem de küçük dudaklara uygulanabilir.

  Lazer ile renk açıcı tedaviler; genital bölge beyazlatma, renk ağartma, genital alan renk açma tedavileri uygulanmaktadır.

  İdrar İnkontinansı

  Üriner inkontinans, özellikle 30 yaş üstü kadınların %30-40’nı etkileyen önemli bir sağlık sorunudur. Toplumda sık görülmesi sonucu, neredeyse normal yaşamın bir parçası olarak algılanmaktadır. Kadınlar, emici pedler kullanarak, ekstra iç çamaşırı taşıyarak ya da sıvı alımını azaltarak bu sorunla mücadele etmeye çalışmakta, bu şikayetle doktora başvuruma sayısı gerek bu sorunun normal yaşamın bir parçası, gerekse utanma dolayısıyla yetersiz olmaktadır.

  Dolayısıyla üriner inkontinaslı kadınlar, günlük aktivitelerini ve sosyal yaşam planlarını bu sorun merkezinde yapmakta ve yaşam kalitesi ciddi anlamda kısıtlanmaktadır. Seksüel problemler, öz güven sorunları, anksiyete ve depresyon gibi psikolojik problemler inkontinansı olan kadınlarda daha sık gözlenmektedir.

  Oysa günümüzde, modern tıbbın gelişimi ve cerrahi tekniklerin gelişimine paralel olarak, kadınlarda inkontinans sorunu başarı ile tedavi edilebilmektedir. Tedavi sonrası kadınların sosyal yaşamı ve yaşam kalitesi, öz güveni ve seksüel yaşamında anlamlı derecede artış olduğu çalışmalarda gösterilmiştir. Sonuç olarak kadınlarda üriner inkontinans, normal yaşamın bir parçası değil tedavi edilebilir bir hastalıktır.

  Postmenopozal Atrofik Vajinit

   Atrofik vajinit  veya vajinal atrofi, östrojen düzeylerinin azalmasına bağlı olarak   vajina duvarlarının   incelmesidir. Genellikle   menopoz sonrası oluşur.

  Genellikle  45-55  yaş arasındaki bir   kadın 6 aydan uzun süre   adet  olmuyorsa   diğer  nedenler ekarte  edildikten sonra  menapoz düşünülmelidir.Periferik dokular , vajina ve idrar yolları da östrojen eksikliğine bağlı olarak belirtiler vermeye başlar. 

  Vajinal atrofi olan kadınlarda  kronik vajinal enfeksiyonlar ve üriner fonksiyon sorunları şansı daha yüksektir. Cinsel ilişki  sırasında ağrı olmaya başlayabilir.