• 0342 338 90 90 - 0552 440 27 90 - 0538 056 54 44
 • bilgi@sevimceriay.com.tr
 • Binevler Mah. Abdulkadir Aksu Blv. No:47/A (Rasaf yolu üzeri Tramvay durağı civarında) Şahinbey/ Gaziantep

Genital Estetik

 • Genital Estetik


  Mons Pubis Estetiği

  Karnın alt hizasindaki katlantı çizgisi (sezeryan dikişleri genellikle bu çizgi hizasında yer alır) ile klitoris yapısı arasında kalan bölgeye 'mons pubis' denmektedir. Bu bölgede   bazen  obezite, geçirilen gebelikler veya yapısal olarak bazı kişilerde aşırı yağlanma veya deride sarkmalar oluşabilir. Bu durum kişinin görünümünde bozulmalara  neden olabilir.  Bu bölgeye estetik  müdahele yapılmasına ihtiyaç    ihtiyaç duyulabilir.

   Mons pubis bölgesindeki yağlanma sorunu liposuction işlemi  çözümlenebilmektedir. Ameliyathane ortamında lokal veya genel anestezi altında uygulanabilir. 

   

  VAJİNOPLASTİ (VAJİNA DARALTMA OPERASYONU)


  Vajina  özellikle  normal doğum  ,cinsel  ilişki  ,aşırı  kilo verme , yaş  ve kişisel  bağ dokusu yapısına bağlı olarak  zamanla doğal sıkı yapısını kaybederek  aşırı esnek  ve geniş bir hale gelebilir.  
  Bu  durum  özellikle  çiftler arasında  ilişkiden alınan hazzın azalmasına neden olabilir.Vajina penisin etrafını sarma özelliğini  kaybederek  ilişki sırasında vajina içerisine hava girmesine ve gaz çıkartma gibi  vajinadan istenmeyen seslerin  gelmesine sebep olabilir.  Bu durum  çiftin  cinsel  ilişki sırasında konsantrasyonunu olumsuz etkilemekte  ayrıca kadında mahcubiyet hissi yaratmaktadır.
  Bazen vajinadaki sarkma ve genişleme idrar kesesi sarkması (sistosel) ve kalın barsak sarkması (rektosel) ya da tüm kadın genital sisteminin sarkması (total prolapsus ) ile de birlikte olabilir.  Bu durum  istemsiz idrar kaçırma gibi  sorunları da beraberinde getirir.  

  Çoğu hasta vajinada açıklık hissi ,tuvalete oturduğu zaman eline gelen yumurta gibi bir şişlik olması  şikayetleri ile doktora başvurur.
  Vajina yapısının bozulması ve kalıcı açıklık  oluşması sık tekrar eden vajinal enfeksiyonlara neden  olur. 
  Vajinoplasti hem fonksiyonel hem de estetik bir cerrahi işlemdir. Genel veya spinal   anestezi ve sedasyon  ile yapılır.  

  LABİOPLASTİ 

  Kadın  dış genital sisteminde küçük (iç) dudaklara yapılan estetik ve düzeltici ameliyattır.Dış genital yapılarla ilgili bir operasyon olup kızlık zarı  ile hiçbir  ilişkisi yoktur.   Bu nedenle bekarlarda dahi yapılabilmektedir.  Bazen küçük dudaklar şekil ,uzunluk ve esneklik  olarak farklı  olabilir.  
  Bir dudağın diğer dudaktan farklı görünmesine   Labial asimetri  , iç  dudakların   normalden büyük ,sarkık ,kabarık  ve geniş  olmasına ise Labial Hipertrofi denir.


  Özellikle ergenlik döneminde çocukluk çağından genç kızlık dönemine  adım atan genç kızlar dış genital sistemindeki  küçük dudakların  birinin diğerinden daha uzun ve sarkık olması ya da her ikisinin de çok aşırı esnek ve uzun  olması nedeniyle psikolojik  olarak içine kapanma yaşayabilir.  Kendisinin yaşıtlarından farklı,çirkin hissedebilir.Bu durum uzun dönemde kendine güvensizlik ve sosyal ilişki  kurmakta zorlanma gibi sorunlar doğurabilir.   Hatta kendisindeki bu farklılığın  partneri tarafından kınanacağı ,beğenilmemeye neden olabileceği gibi düşüncelerle evliliği erteleyebilir. 

  Ayrıca mayo, tayt ya da dar kıyafetler giyildiğinde  aşırı uzun ve kabarık dudaklar dış görüntü bozukluğuna ve rahatsızlığa sebep olabilir. Aşırı uzun ve geniş dudaklar  uzun zamanda akıntı, enfeksiyon ve koku artışına sebep olabilir.  

  Psikolojik açıdan yapılan ameliyat özgüven artışına sebep olmaktadır. Küçük dudakların aşırı esnek ve büyük olması ilişki sırasında (penis içeri girerken) acı duyulmasına neden olabilir.  


  Aşırı büyük küçük dudaklar katlantılar arasına biriken akıntı ve terleme artışı ile enfeksiyona zemin hazırlayabilir. Bu nedenle labioplasti ameliyatlarının  hijyen ve sağlık açısından da faydalı tarafları vardır.

  Labioplasti ameliyatları genel anestezi ,spinal anestezi veya lokal anestezi ile yapılabilir.  Operasyonda fazla ,düzensiz ,sarkık ve koyu renkli kısımlar da isteğe bağlı  olarak çıkartılır.
  Ameliyat süresi   30-45 Dk arasındadır.

  Hudoplasti

  Klitoris üstü bölgesindeki kırışıklıkların giderilerek bu bölgeye daha estetik bir görünüm kazandırılması ve genital bölgedeki deformasyonların giderilmesi Hodoplasti işlemi ile sağlanabiliyor.

  Neden Hudoplasti (Klitoris Estetiği) işlemi yaptırma ihtiyacı duyulur?
  Klitoris üzerindeki derinin olduğundan büyük olması kadınların ilişki sırasında yeterince uyarılamamasına neden olur. Bu da ilişkiden haz alamama ve orgazm olamama gibi problemlere yol açar.

  Klitoris bölgesindeki deformasyon nasıl oluşur?
  Genetik, doğum, yaşlanma veya kilo alıp verme bölgede sarkmalara ve kırışıklıklara yol açar

  Hudoplasti (Klitoris Estetiği) estetiği nasıl yapılır?
  Hudoplasti (Klitoris Estetiği) estetiği genelde Labioplasti işlemiyle birlikte yapılır. Labioplasti işleminde iç dudaklar küçültülüp güzel bir görünüm kazandırıldıktan sonra birçok hastada klitoris üzeri cilt kırışıklıkları ve katlantıları kalmaktadır. Bu durum bölgede kabarıklık yani ‘mikropenis’ görünümünü ortaya çıkarmaktadır. Labioplasti estetiği olan hastaların tamamına Hudoplasti (Klitoris Estetiği) ameliyatı da yapılmalıdır. Yapılmadığı durumlarda operasyon sonrasında hoş olmayan görünümler ortaya çıkabilmektedir.

  Kızlık Zarı

  Bu işlem en çok yapılan genital estetik ameliyatları arasında yer alır. Kaza, travma, evlenmeden önce cinsel ilişkiye girme ve daha birçok nedenden dolayı kızlık zarı kaybı yaşanabilmekte ve birçok kadın özellikle de toplum baskısından dolayı kalıcı ya da geçici kızlık zarı ameliyatı ile bekaretlerine yeniden kavuşmayı tercih etmektedir.

  Kızlık zarı esasında bir doku parçasından ibarettir ve vajinanın 1-2 santim gerisinde bulunur. Kızlık zarı çeşitleri olan bir yapı olduğundan dolayı bozulması durumunda her kadında aynı etkiler görülmez.

  Kızlık zarının görevi toplumda sanıldığı gibi bekaretin simgesi değil rahimi ve diğer üreme organlarını dış etkenlerden korumaktır. Vajen girişinin tamamı kızlık zarı ile örtülü bir algı söz konusudur fakat gerçekte böyle bir şey söz konusu değildir.

  Kızlık zarı kanaması miktarı kadının vasküler yani damar yapısından, kan değerlerine göre değişmektedir. Vajina girişi dar olan kadınlarda da kızlık zarı kanamasının daha fazla olduğu bilinmektedir.

  G Shot

  Cinsel ilişki sırasında vajinal orgazmı sağlayan g noktası cerrahi olmayan, basit bir kollajen enjeksiyonu ile artık büyütülebiliyor.

  Bu şekilde hem cinsel ilişki daha tatminkar olmakta hem de orgazm olma daha kolay bir hale gelmektedir.

  G noktası nerededir?
  G noktası vajina içinde, üst duvarda, idrar kanalının hemen altında yer alan elle dokunmakla belirgin hale gelen erojen bir bölgedir. Bu bölgede erkekteki prostat bezine karşılık gelen ve vajina içinde salgı üreten “skene bezleri”nin toplu (kümeleşmiş) şekilde yerleşmesinden oluşmaktadır. Bu nedenle G noktasını bir organdan çok bir anatomik bölge olarak görmek daha doğru olacaktır.

  G noktası vajina içinde yer aldığından ötürü daha çok vajinal orgazmı sağlayan ana yapıdır. Vajinal orgazma “koital orgazm” (coital orgasm) veya “ilişki sırasında oluşan orgazm” isimleri de verilmektedir.

  Vajina orgazmı sağlayan G  noktası günümüzde basit bir işlem ile büyütülebilmektedir.  G shot adı verilen bu işlemin amacı ilişki sırasındaki orgazmın rahat bir şekilde sağlanabilmesidir.

  O Shot

  O shot vajina içinde belli bölgelere yapılan bir çeşit ‘Genital PRP’ uygulamasıdır. ‘O spotplasty’ olarak da geçmektedir. O shot işleminde PRP sıvısı klitoris ve çevresine enjekte edilerek cinsel haz artışı sağlanmaktadır. 

  Prp Uygulaması

  PRP, Platelet Rich Plasma = ‘Kanın pıhtılaşma ürünlerinden zengin plazma’) damar yolundan alınan kandan elde edilmektedir. Koldan alınan toplardamar kanı santrifüj edildikten sonra elde edilen ‘Platelet’ veya ‘Trombosit’ adı verilen pıhtılaşma hücrelerinin zengin olan açık sarı renkli plazma kısmı, özel bir enjektöre çekilir. Daha sonra genital alanda amaca yönelik istenilen alanlara enjekte edilmektedir.